Bozcaada Tenedos'a Hoşgeldiniz - 17.10.2017

Ada İçi Ulaşım

bozcaada haritası

Adanın yolları oldukça düzgün olup asfalt kaplıdır. Arabayla tüm adayı dolaşmak yarım saati bulmaz.
Eğer arabanız yoksa kalenin önünden yaz dönemi boyunca kalkan minibüsleri kullanabilirsiniz. Bu minibüsler adanın başlıca plajları olan Ayazına.Sulu Bahçe, Habbele ve Mermer Burnu’ na giderler. Seferler sabah 10.00’dan akşam 20.00’ye kadar her 15 dakikada bir yapılır. Minibüs seferleri Haziranda başlayıp Eylülde biter. Bunun dışındaki seçenekleriniz ise motosiklet, bisiklet yada taksi kiralamaktır. Havanın çok sıcak olmadığı zamanlarda yürüyüş yapmak da oldukça keyiflidir.

Ezine: (0286) 618 14 21

 

Trafikle İlgili Hatırlatmalar

– Konuklarımıza öncelikle, zorunlu hallerin dışında taşıtların’ adaya geçirmemelerini, Geyikli/ Yükyeri iskelesinde bulunan otoparka park etmelerini tavsiye ederiz

– İskeleden geçen araçlardan park ücreti alınır.

– Adadaki araç trafiğinin düzenini bozmamak için taşıtlarınızı, Belediye’nin belirlediği, kale arkası, kale hendeği ve ilköğretim okulu bahçesine park edebilirsiniz.

– ilçe sokakları dar Olduğundan ancak yaya trafiği için elverişlidir. Kapı önlerine ve trafiğin akışını engelleyen yerlere park etmemenizi önemle rica ederiz. Aksi takdirde çöp toplama araçlarının, acil durumlarda itfaiye ve ambulansın geçişi engellenmiş olacaktır.

– Zorunlu olmadığı sürece ilçe merkezinde araçlarınızı kullanmamanızı tavsiye ederiz.

– Bakir koylarımızda ki araç yoğunluğunu ve buna bağlı görüntü kirliliğini önlemek için sürekli olarak plajlara taşıma hizmeti veren minibüslerden yaralanabilirsiniz.