Bozcaada Tenedos'a Hoşgeldiniz - 18.10.2017

Apollon Otel

(No Ratings Yet)
ADRES
Namazgah Caddesi / Bozcaada
TELEFON
0286 697 01 64 - 0286 697 02 64 - 0216 545 42 21 - 0532 235 04 40
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Apollon ;Yunanca da ‘Gün Işığının Parlak Tanrısı’ APOLLON ( PHOEBUS ) Gün ışığının parlak tanrısı olan Apollon. Yunanlılara göre kendini güneş ile
göstermektedir. Babası Zeus, ışığın geldiği yer olan gökyüzü, annesi karanlık
gece Leto’dur. Eos (şafak) her sabah gecenin koynundan çıkarak : günün
parlak saatlerinin efendisi, güneşin tarım Apollon’un geldigini müjdeler.
Apollon’un doğuşu ise böyle olmuştur
Güneş tanrısı olan Apollon yanına. deniz. mutluluk ve huzur tanrıçalarını alır ve normal insanlar gibi yaşamak istercesine kendilerine bir yuva kurarlar…
Apollon bu yuvayı kurarken tüm yetkiyi mutluluk ve huzur tanrıçalarına verir.
Tanrıçalara tek şartı: Burası bir cennet ada olacaktı; Adanın tüm güzelliklerini görmek üzere gelecek konuklara kusursuz bir yuva ve huzur ortamında bir rüya yaşatmakti. Ve burası kendi adıyla anılacaktı. Yani APOLLON. Tanrıçalar da başlarlar çalışmaya… Yer olarak Bozcaada’yı seçerler. Ege kokulu ada’ yı. Yuvaların’ inşa etmeye başlarlar: 23 adet çift kişilik. 7 adet süit, 2 adet tek kişilik, insanın içini açan odalar meydana çıkmıştır bile. 24 saat sıcak su ve oda temizliği ise onların zaten tanrısal bir sorumlulukrıydı.
Tüm bunlara bir de ciddiyet ve güler yüz eklenince ortaya inanılası güç bir yuva ve konuk evi meydana gelmişti. Kuzey Ege’nin geceleri serin gündüzleri bir o kadar sıcak iklimi için bir önlem almaları gerekmekteydi tanrıçaların. Onlar da:
Merkezi klima sistemiyle bu sorunu çözdüler. Bozcaada nın batı burnunda gün batımını seyretme şansına herkes sahip olamaz.
Apollon bunu çok iyi bildiğinden bu güzellikten misafirleri mahrum etmek istememiş ve tanrıçalardan misafirleri kanalları altına alıp günbatımını seyretmek üzere batı burnuna götömıelerini istemiştir. Bunların yanında. istendiği zaman tekne turu veya günü birlik:
ASSOS, TRUVA. BAYRAMIÇ. AYAZMA gezi turları da ihmal edilmemişti. Yine Apollon ada konukseverliği çerçevesinde misafirlere gün içinde sıcak içeceklerin hiçbir ücret almaksızın ikram edilmesini istemişti tanrıçalardan. Apollon çocukları da düşünmüştü. Bu nedenle çocuklar;
7 yaşa kadar ÜCRETSIZ.
12 yaşa kadar da % 50 indirimli olarak konuk olacaklardı bu yuvaya. Apollo’, ve tanrıçalar günün şartlarını unutmamış , sürekli gelişmişlerdi.
Misafirler için; Televizyon, Mini bar,Klima, Telefon ve ADSL bağlantılı internet hizmetlerini de ihmal etmemişlerdi. Işte böyle mitolojik bir yerdir APOLLON HOTEL.
Eğer daha fazla güzellikler görmek istiyorsanız biz buradayız. Bozcaada da. Bekliyoruz…

İnternet Erişimi :Var
Klima :Var

Apollon Otel Apollon Otel Apollon Otel Apollon Otel Apollon Otel Apollon Otel Apollon Otel Apollon Otel Apollon Otel Apollon Otel
Apollon Otel
Apollon Otel
Apollon Otel
Apollon Otel
Apollon Otel
Apollon Otel
Apollon Otel
Apollon Otel
Apollon Otel
Apollon Otel

Henüz video eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ