Bozcaada Tenedos'a Hoşgeldiniz - 22.09.2017

Bozcaada’da Oy Kullanma Esnasında Ünlü İsimler Görüntülendi

Bozcaada’da Oy Kullanma Esnasında Ünlü İsimler Görüntülendi

Çanakkale’nin Kuzey Ege Denizi’ndeki tatil beldesi Bozcaada’da, oyuncu Ata Demirer ve yönetmen Murat Şeker de oy kullandı.
Bozcada’da 7 sandıkta 2222 seçmenin oy kullanma hakkı bulunuyor 1 Kasım 2015 genel seçimleri için. Saat 08.00’den itibaren Cumhuriyet Mahallesi’ndeki 1004 nolu sandıkta 15 Rum asıllı Türk vatandaşı da oy kullandı. Hem Cumhuriyet hem de Alaybey mahallelerinde daha önceki dönemlerde muhtarlık yapan ve 1004 nolu sandıkta görevli olan Mehmet Uysal, oy kullanmaya gelenlere jest yaptı. Adanın yerlilerinden olan ve oy kullanmak için İstiklal İlkokulu’ndaki 1004 nolu sandığa gelen 79 yaşındaki Afroditi Mukata ve 78 yaşındaki Zmarağda Çolak’i Rumca konuşarak karşıladı.

ÜNLÜLER DE BOZCAADADA OY KULLANDI

Ata Demirer’in Bozcaada’da evi bulunuyor. Ünlü oyuncu ve komedyen zamanın büyük bölümünü adada geçirdiği için, oyunu da kullanmak için adaya geldi. Alaybey Mahallesi’ndeki Halk Eğitim Merkezi binasındaki 1003 nolu sandıkta oy veren Demirer, seçim için kentte geldiğini, birkaç gün daha adada kalacağını söyledi.

Yönetmen Murat Şeker’de oyunu adada, 1004 nolu sandıkta kullandı. Fenerbahçe atkısıyla oy kullanmaya gelen Şeker, “Oyumu attım, şimdi dönüyorum. Vazifemizi yaptık” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ