Bozcaada Tenedos'a Hoşgeldiniz - 22.09.2017

Bozcaadalı öğrencilerden yaşlılara yeni yıl tebriği

Bozcaadalı öğrencilerden yaşlılara yeni yıl tebriği gönderip, iyi dileklerini iletti.

Bozcaadalı öğrencilerden yaşlılara yeni yıl tebriği

Bozcaadalı öğrencilerden yaşlılara yeni yıl tebriği gönderip, iyi dileklerini iletti.

Bozcaada Mendirek Dergisi tarafından organize edilen etkinlikte bozcaada anaokulu,ilkokulu ve ortaokul ve lise öğrencileri tarafından Gazi Lisesi Edebiyat Öğretmeni Ahmet Erdoğan’ın çektiği fotoğraflardan oluşan kart postallara kendi duygu ve düşüncelerini yazan öğrenciler Ayvacık’taki huzurevlerine güzel mesaj ve duygularını ileten toplu postalar gönderdiler.

Kaymakam Destek Verdi

Projeye destek veren Kaymakamı Abbas Yeşilkuş, çocukluk yıllarında ailelerine, arkadaşlarına, yakınlarına kartpostal ve mektup gönderdiklerini söyleyerek , şu sözleri bizlere iletti ; “Son zamanlarda bilgi çağında yaşıyoruz, bilgisayarlar artık yazının yerini tutuyor. Ellerinizdeki kart postallar bizim çocukluğumuzun en güzel anılarından biri. Bu güzel projeyi ortaya çıkartan Mustafa Dermanlı ve Ahmet Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Projeyi duyunca çok heyecanlandım, yeniden eskileri hatırladım. Bunun devamında da yazmaya devam edelim.”

Mustafa Dermanlı konuştu

Projeyi hazırlayan Bozcaada Mendirek Dergisi Editörü Mustafa Dermanlı ise konuşulanların ve sözlerin uçtuğunu, baki kalanın yazılı belgeler olduğunu ifade ederek, “Şu anda elimizde tuttuğunuz kart postallar da tarihe tanıklık edecek birer belgedir. O yüzden kartpostalların, mektupların, dergilerin yeri yaşamımızda çok önemli bir yer tutuyor. Adanın en küçükleri, bir başka yerdeki büyüklerine kart postal gönderiyor. Bu kartları alacak insanların manevi anlamda çok mutlu olacaklarına inanıyorum” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ