Bozcaada Tenedos'a Hoşgeldiniz - 22.09.2017

Bozcaada’ya aracıyla gelecekler, dikkat!!

admin

Yazarın şu ana kadar yazılmış 54 makalesi bulunuyor.

  Bozcaada Opet ve Gestaş arasındaki anlaşmazlık nedeniyle bir kaç gündür adadaki benzinlikte benzin bulunmuyor. Bu tarihlerde adaya aracıyla gelicek olanların adaya geçmeden depolarını doldurmalarını tavsiye ederiz.

Bir kaç gün önce Bozcaada Opet ve Gestaş arasında çıkan anlaşmazlıktan dolayı bir kaç gün önce Bozcaada Opet benzin satışlarını durdurmuştu. Gestaş’ın akaryakıt tankerinin geçiş ücretine %100 zam yapması Opet’i epey zarara uğrattı. Zaten kış aylarında zararına çalıştıklarını söyleyen  Opet, günde 10-15 araca hizmet vermelerine ve 4 personel çalıştırmalarına rağmen hizmet vermeye devam etmeye çalıştıklarını söylüyorlar. Opet yaptığı basın açıklamasında şu sözleri sarfetti:

Bozcaada Kıs

GESTAŞ’ın gelir tarifesine göre akaryakıt tankerine geliş ve gidiş olarak ücretlendirme uyguladığı ancak daha önce dönüş ücreti alınmadığı için tarafımızdan zam olarak algılanmıştır. Bozcaada’dakilerin mağduriyet yaşamaması  için bu akşamdan itibaren geliş ve dönüş ücreti olan 1900 TL’yi ödeyerek satışa tekrar devam edeceğiz.

Şirketimiz 2008 yılından itibaren Bozcaada’da akaryakıt hizmetini üstlenen tek firma olarak hizmet vermektedir.

Bozcaada’ya akaryakıt geçirebilmemiz için, güvenlik gerekçesiyle, GESTAŞ’a ait gemiyi kiralamak suretiyle özel sefer kullanmak zorunluluğu bulunmaktadır.

Mart 2016 sonuna kadar bu özel seferin geliş-dönüşü için 950 ödenmekte iken, 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren GESTAŞ tarafından geliş ve dönüş için 950+950 = 1900 Tl talep edilmeye başlanmıştır.

Konu ile ilgili olarak GESTAŞ yetkilileri ile yapılan görüşmelerde GESTAŞ Yönetim Kurulu’nun kararlaştırdığı 2015 ve 2016 gelir tarifesinde “ Özel Sefer Tek Geçiş Ücreti’nin” 950 TL olduğu öğrenilmiştir.  Daha önceden bu tutar dönüş için bizden talep edilmediği nedeni ile tarafımızdan zam olarak algılanmıştır. GESTAŞ Yönetim Kurulu Kararları’nın tüm detaylarına hakim olmamız mümkün değildir.

 

Bu akşamdan itibaren Bozcaada halkının mağduriyet yaşamaması adına, özel seferler için tarafımızdan gidiş-dönüş için 950+950= 1900 TL ödenecek ve hizmet verilmeye devam edilecektir.

 

Gestaş Denizotobüsü

Halkın daha uygun şartlarda hizmet alabilmesi için Çanakkale Valiliği ve GESTAŞ Genel Müdürlüğü ile şirket müdürlüğümüz arasında çözüm odaklı görüşmelerin devam etmesi konusunda iyi niyetli gayretlerimiz kararlıkla devam edecektir.

 

BOZCAADA OPET

ESİT PETROL”

 

Sorunun çözülememesi halinde adadaki kamu kurumlarına ait araçların kullanımında da büyük sorunlar meydana geleceği konuşuluyor. Çöp arabası, zabıta ve jandarma araçlarının tek tek karşıya geçip benzin doldurup geri dönmesi gerekecek çünkü yangın tehlikesi nedeniyle yakıt taşıyan tanker yada araçlar feribota tek başına bindiriliyor ve başka araçlar alınmıyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ