Bozcaada Tenedos'a Hoşgeldiniz - 22.09.2017

Bozcaada’ya Hastane Yapılacak

Bozcaada’ya Hastane Yapılacak
Bir önceki Kaymakam Abdulgani Mağ’ın da “Bozcaada’nın kanayan yarası” olarak nitelendirdiği sağlık konusundaki yaşanan sorunlar  “Entegre Hastane” kapsamında çözüme kavuşuyor. İlk olarak geçtiğimiz ay turizm toplantısında Kaymakam Abbas Yeşilkuş, adanın en ciddi sorunu olarak ifade ettiği sağlık konusunda yaşanan sıkıntıları Entegre Hastane projesi kapsamında çözüme kavuşturmayı düşündüğünü ve bunun için adımlar atılmaya başlandığını ifade etmişti. Aynı zamanda Kaymakam Yeşilkuş, bu anlamda geçtiğimiz sene Kaymakam Mağ’ın sağlık lojmanlarının yenileme projesi ile yıkılan konutların yenisinin de bir an evvel yapılması için çalışmalar başlattığını duyurmuştu.

 

Konu ile ilgili olarak bugün müjdeli haber ise AKP Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’dan geldi. “Sağlık hizmetinin vatandaşlara sunumunda ciddi sorunların yaşandığı Bozcaada’da onayı alınan entegre hastaneyle bunların tarihe karışacağını“ dile getiren AKP Milletvekili Turan, İHA’ya konu ile ilgili şu açıklamaları yaptı:

 

“Fiziki altyapı konusunda fizibilite çalışmaları en kısa sürede tamamlanarak proje hayata geçirilecektir. Aynı zamanda Bozcaada 16 sağlık lojmanı projemiz için bakanlık onayı ve ödeneği tamamlanmıştır. SİT kurulundan gerekli onaylar alınmış olup, proje ihale aşamasına gelmiştir. İl Sağlık Müdürlüğü yöneticilerimize ve bakanlığımıza teşekkür borçluyuz. Bozcaadalıların sağlık ihtiyaçlarına ve sağlık çalışanlarımızın konaklama ihtiyacına büyük oranda yardımcı olacak bu iki güzel haber Bozcaada halkımıza hayırlı olsun.”

Müjdelerin devam edeceğini aktaran Turan, “Seçim akşamı bu topraklara borcumuzu ödeyebilmek için hiç durmadan çalışacağız demiştik. Sözümüzde duruyoruz” diye konuştu.

 

KAYMAKAM DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Konu ile ilgili olarak geçtiğimiz gün konuştuğumuz Kaymakam Abbas Yeşilkuş, Bozcaada Haber aracılığı ile Entegre Hastane konusunda son aşamalara gelindiğini, başta destekleri ile Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’a ve bu konuda sık sık destek veren, çok büyük katkıları olan AKP İlçe Başkanı Uğur Talay ve Ali Balcı’ya ve aynı zamanda BORES’in sahibi Önder Demirer’e  teşekkürlerini sundu. Konuşmasının sonunda, “İnşallah adaya daha çok hizmetler getirmek için çalışacağız” diye ekleyen Kaymakam Yeşilkuş, son olarak bu tür hizmetler için, “Hepimiz birlik olmalıyız” diye sözlerini bitirdi.

 

ENTEGRE HASTANE NE KATACAK?

Bozcaada Haber’in bugün yetkililer ile görüşerek Entegre Hastane kapsamında Bozcaada Toplum Sağlığı Merkezi’nde nelerin değişeceğini, ne gibi hizmetlerin olacağını öğrenmeye çalıştık. Edindiğimiz kesin olmayan bilgilere göre, Entegre Hastane projesi kapsamında en önemlisi, Acil Ünitesi’nin artık adada olacağı. Aynı zamanda en az 6 pratisyen doktorun yanı sıra, personel sayısı da artacak ve büyük ihtimal uzman bir doktor da görev yapacak. Bunun yanı sıra bünyesinde röntgen birimi ve rutin tetkiklerin yapılabileceği laboratuvar bulunması ile yatırarak hasta takip ve tedavisinin sağlanabilmesi önemli gelişmelerin başında geliyor.

kaynak:http://www.bozcaadahaber.net/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ