Bozcaada Tenedos'a Hoşgeldiniz - 22.09.2017

Haluk Şahin Bozcaada’da sevenleriyle buluştu..

admin

Yazarın şu ana kadar yazılmış 54 makalesi bulunuyor.

Haluk şahin kitap

  Prof. Dr. Haluk Şahin‘in 2 yılını alan ve İstanbul, Santra Barbara ve Bozcaada’da yazdığı son çıkan kitabı “Unutulmuş Bir Suikastın Anatomisi”nin tanıtımı için İstanbul, Santra Barbara, Ayvalık ve Bozcaada’da düzenlenen  imza ve söyleşi günlerinde sevenleri ile buluştu.  Çiçek Pastanesi‘nde düzenlenen imza ve söyleşi gününde Haluk Şahin sevenlerine kitabı nasıl yazdığını anlattı hem de kitaplarını imzaladı.

Haluk Şahin

Kitabın konusu “27 Ocak 1973 tarihinde, ABD’nin Kaliforniya eyaletinin Santa Barbara kentinde tuzağa düşürülerek öldürülen iki Türk diplomatın ölümünün ardındaki bilinmeyenleri” olarak geçiyor.  Haluk Şahin’in Destek Yayınları’ndan çıkan son kitabı için Gazeteci Nedim Şener kapak yazısı olarak şunları yazmış: ” Gazetecilikte medya starları vardır, gözünüzü alır, isimleri, cisimleri haberin önüne geçer, bir süre sonra da kaybolurlar. Haluk Şahin onlara benzemez. O gazetecilikte gerçeğin peşinde koşanlara yönünü bulmasını sağlayan Kutupyıldızı gibidir. Haluk Şahin gazetecilikte gelenek demektir. Bilgisi, deneyimi, meslek ilkelerine kıskanırcasına bağlılığı ile gazetecilik mesleğini onurlandıran bir kişiliktir. Elinizdeki bu kitap Haluk Şahin’in uzmanı olduğu soruşturmacı gazetecilik alanında müthiş bir örnek, aynı zamanda Türkiye’nin unuttuğu terör kurbanı dostlara karşı en içten, vefa dolu bir saygı duruşudur.”

Haluk Şahin kapak

Söyleşide Haluk Şahin kitabı için şu sözleri söyledi:” Bu benim yazmaktan kaçamadığım bir kitap. Bazen bir konuyu araştırırsınız ve oturup yazarsınız. Bazı kitaplar ise böyle sık sık tekrar edilen bir rüya gibi karşınıza çıkar ve peşinizi bırakmazlar. Ama bunu değişerek yaparlar. Bu böyle bir kitap…”

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ