Bozcaada Tenedos'a Hoşgeldiniz - 22.09.2017

Kalp krizi geçiren Haluk Sahin’in son durumu

admin

Yazarın şu ana kadar yazılmış 54 makalesi bulunuyor.

Bozcaada‘da eşiyle birlikte yaşayan ve yeni kitabını yayımlayan gazeteci ve yazar Prof. Dr. Haluk Şahin 18 Mart’ta evinde sindirim sistemiyle ilgili zannettiği bir sorun nedeniyle hastaneye gitmiş ve kalp krizi geçirmiş olduğunu öğrenmişti. Apar topar yoğun bakıma alınan ve anjiyosu yapılan Haluk Şahin’in yoğun bakımdan çıkarıldığı, evine döndüğü ve sağlık durumunun iyi oldu belirtildi.  Sosyal medya üzerinden sevdiklerine haber veren Haluk Şahin konuyla ilgili şu sözleri dile getirdi:

Haluk Şahin'in yoğun bakım ünitesi

Haluk Şahin’in yoğun bakım ünitesi

 

19 Mart 2016

SAĞLIK DURUMU

Dün gece evde sindirimle ilgili olduğunu sandığım şiddetli mide ve göğüs sancıları geçirdim. Bir reflü krizi sanıyordum Sabah geldiğim hastanenin gastroenteroloji uzmanı, mide ile ilgili bir şey yapmadan kalp krizi olmadığına bakalım diyerek beni bir kardiyoloğa gönderdi. Ve onun yaptığı testler dün gece kalp krizi geçirdiğimi ortaya koydu. Kardiyolog arkadaş büyük bir dirayetle beni hemen anjiyoya aldı, tıkanmış damarı balonla açıp stent koydu. Kendimi mide şikayeti ile gittiğim hastanenin yoğun bakımında buldum. Üç gün buradayım. Görüşme ve telefon yok, ama sosyal medya ve internet açık. Sonra 15 gün istirahat gerekirmiş. Dostlarımın üzülmelerini gerektirecek bir durum yok. İyiyim, kafam projelerle dolu.

 

HEALTH STATUS

Last night I suffered sharp stomach and chest pains. I thought they were due to a digestive disorder. In the morning I went to the gastroenterology section of a large hospital. The specialist wanted to rule out the possibility of a heart attack and sent me to a cardiologist. His tests made it clear that indeed I had suffered a heart attack last night. He lost no time, immediately took me to the angioplasty room, opened the clogged up vein and inserted a stent. I am now in the intensive care unit of the hospital with no phone calls or friendly visits for three days. Then a brief period of rest. Nothing to worry about, I feel fine. Many projects in my mind. Yes, I do have the internet!”

Haluk Şahin 3

 

21 Mart 2016

SAĞLIKTA DURUM

30 yıldır sigara içmeyen, bol bol yürüyen, kırmızı eti pek az yiyen, Ege-Akdeniz diyeti uygulayan, kilosu boyuna uygun, hareketli, iyimser ve sosyal bir insan olarak kendimi kalp krizi adayı olarak görmüyordum. O yüzden son zamanlardaki ufak belirtileri hep mideye ve sindirim sistemine bağladım. Meğer öyle değilmiş. Ailemizde geçmişte görülmüş olan damar sertliği ve başka faktörler de etkili olabiliyormuş. Hele nüfus kağıdı epriyince hepimiz kalp krizi adayı imişiz!

 

Şimdi iyiyim. Bugün yoğun bakımdan çıkıyorum. Öbür gün de evde olacağımı umuyorum. Sonra biraz istirahat ve çalışıp üretme zamanı.

Kendimi şanslı sayıyorum: O sabah doğru hastaneye gitmiş, doğru doktorları görmüş olmasaydım ne olurdu bilemiyorum. Onları ismen anayım: Beni hemen kardiyoloğa yönlendiren Prof.Dr. Bahattin Çiçek ve derhal gerekli adımları atan ve damardaki tıkanıklığı gideren Prof. Dr.Ahmet Akyol. Hayatın bana verdiği bu son avansı onlara borçluyum

Tabii, beni ilgi ve sevgi yağmuru ile besleyen sevgili dost ve tanışlarımın payını da yadsıyamam. Belli ki bize dinlenme yok: Hadi hoca, yapacak çok şey var diyorlar.
Var! 

“HEALTH FOLLOW UP

I am doing fine after the heart attack and the insertion of a stent into the blocked up vein. Today they are releasing me from the intensive care unit and hopefully, I will be discharged from the hospital by Wednesday.

I never considered myself a candidate for a heart attack: a non-smoker for 30 years, a walking enthusiast, a natural Mediterrenean diet adherent, not overweight, socially active and optimistic by nature… So, I thought the recent symptoms I was experiencing were due digestive problems. I was lucky enough to go to the right doctors after a night of stomach and chest pains and after three days in the hospital here I am feeling very well. Thank you very much for all the concern and uplifting messages.

What can I say. It is all in the game!”

Bozcaada'daki evinin bahçesinde yemek yerken

Bozcaada’daki evinin bahçesinde

22 Mart 2016

” Taburcu oldum. İyiyim. Yoğun ilgi ve sevginize nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Belki bir şiirle… Daha sonra…”

“Hayat dört bir yandan gürül gürül akıyor. Sağlık konusunu, dün söz verdiğim gibi, bir şiirle kapatıp başka konulara geçmek istiyorum. Zor ve ilginç günlerden geçiyoruz. Paylaşacak o kadar çok şey var ki!

SENET

Tıkanmış kalp damarıma

Stent taktılar:

Yoksa tüketmiştik sıfırı;

Arkadaşım hayat

-ki hep cömert davranmıştır bana-

bir avans daha verdi

Çok borçlandığımın farkındayım

Ama ne gam:

Borcum borçtur

Üzerine yatacak değilim,

Günün birinde hepsini

Toptan ödeyeceğim”

 

Kendisine bozcaadatenedos.com ailesi olarak büyük geçmişler ve acil şifalar diliyoruz.  Umarız en kısa zamanda aramıza döner ve eski sağlına kavuşur..

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ