Bozcaada Tenedos'a Hoşgeldiniz - 20.10.2017

Nerede Kalınır ?

p_adabachusDSC03993p_alesta2011DSC_4360

Adanın doğal halini koruması için Türkiye’nin güney kesimlerinde gördüğümüz yüksek kapasiteli otellerle Bozcaada’da karşılaşmanız mümkün değil. Bu nedenle 3000 kişi kapasiteyle sınırlı olan konaklama imkanıyla özellikle temmuz ve ağustos ayları için rezervasyonlarınızı önceden yaptırmanız önerilir. Daha samimi ve yerel küçük işletmelerde sakin ve huzurlu bir tatil keyfi yaşamanız olası. Genellikle yiyecek ve içecekler adadaki bağ ve bahçelerden gelen organik ve taze meyve ve sebzelerden elde edilir. Konaklamalar genellikle oda kahvaltı biçimindedir. Bu nedenle de fiyatlar diğer tatil beldelerine göre biraz daha pahalıdır.

 

4 tip konaklama seçeneğinden size uygun olanı seçebilirsiniz. Bunlar : Pansiyonlar, Bağ Evleri , Müstakil Evler ve Oteller, Kamping . Kendi içlerinde Merkezde ve Merkez Dışında olarak da ikiye ayrılırlar.
Merkez dışında yer alan oteller genellikle bağ evi tipindedir ve doğa manzaralıdır. Üzümü ve şarabıyla ünlü olan Bozcaada’da genellikle her ev ve otelin bir üzüm bağı bulunur. Bozcaada’nın temiz ve huzurlu havası da bu deneyimi yaşamanız için en uygun yerleşim yerlerinden biridir. Denize sıfır olan otel yok denebilicek sayıdadır. Eğer bu tip otellerden birinde konaklamak isterseniz aracınızla gelmeniz önerilir. Aracınız yoksa eğer kalıcağınız yerin minibüs güzergahında olup olmadığını öğrenmenizi tavsiye ederiz.

 

p_aksoypans201259_NHT_43051

Merkezdeki oteller ise genellikle eski Rum ve Türk evlerinin restore edilmesiyle tarihi dokusunu bozmadan günümüze kadar gelebilmiş yapılardır. Adanın merkezi Türk ve Rum mahallesi olarak ikiye ayrılır. Restoranlara, kafelere, markete ve çarşıya yakın olması nedeniyle ve akşamları daha çok aktivite barındırması nedeniyle tatilciler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Merkezi otellerde deniz ve Bozcaada Kalesi manzaralı veya nostaljik ara sokaklarda yer alan otel seçeneklerinden birini tercih etmeniz mümkün.

Şimdiden keyifli ve güzel bir konaklama geçirmenizi dileriz..