Bozcaada Tenedos'a Hoşgeldiniz - 20.10.2017

Nerede Yenilir?

Bozcaada’da Yemek Nerede Yenir?

Çanakkale’nin ilçesi olan Bozcaada’da her daim taze ve eşsiz ürünler bulmak mümkündür. Balığı denizinden günlük tutulur, meyvesi bahçesinden o sabah koparılmıştır.. Gastronomiye ilginiz varsa sezon sonunda yapılan Yerel Tatlar Festivali‘ni kaçırmamanız önemle duyurulur. Yemek için Balık Restoranları, Kafeler, Fırınlar, Bağ Evleri, Plajdaki Restoranlar gibi seçenekleriniz mevcut.

Ara sokaklarda yer alan yöresel lezzetleri ve balık restorantlarında bulunan Ege mezelerini denemeden dönmemenizi tavsiye ederiz.

Kahvaltı

 

Bozcaadada Kahvaltı Patiska Kahvaltı

Kahvaltılar konaklama yaptığınız yerde verilmektedir. Bunun dışında değişik tatlar denemek isterseniz fırınlardan taze çıkan ürünlerden deneyebilir veya ara sokaklarda bulunan kafe, restoran veya çay bahçelerinde ada otlarından yapılan omletler, Çanakkale domatesi, domates reçeli, efi badem kurabiyeleri gibi adaya özgü tatlar deneyimlemeniz mümkün.

Öğle Yemeği

bozcaada öğle yemeği keyfi Guvec Ev Yemekleri

Öğle yemeği için ise genellikle Ayazma’da bulunan plaj kenarındaki restorantlar tercih edilmektedir. Bu restoranlarda alkol, meze ve deniz ürünleri bulabiliceğiniz gibi fast food, gözleme, mantı, çi börek gibi yiyecekler de bulabilmeniz mümkün. Şehir içinde ise kokoreç, döner, kavurmalı kaşarlı ya da beyaz peynirli gibi tost çeşitleri, pizza, pide ve lahmacun, balık ekmek ve köfte gibi yiyecekler de bulabilirsiniz.

Akşam Yemeği

bozcaada akşam yemeğiBozcaadada Yapılacaklar

Akşam yemeği için ise genellikle liman içinde yer alan yada ara sokaklardaki meyhane tarzı balık restorantları tercih edilir. Yemek ve şarap kültürüyle ünlü bir yerleşim yeri olduğu için bu tip restorantlarda uzun uzun oturup dostlarınızla sohbet edebilirsiniz. Otellerde olduğu gibi restoranlar için de Temmuz ve Ağustos aylarında yoğunluk olduğundan dolayı , Ege mutfağının vazgeçilmezi zeytinyağlılar ve ada otlarından yapılmış mezelerden deneyimlemeden dönmemeniz adına yemek yiyeceğiniz yere önceden rezervasyon yaptırmanız şiddetle önerilir.
Daha aperatif seçenekler için ise yine ara sokaklarda bulunan cafe ve küçük işletmelerde mantı, gözleme, döner, ekmek arası çeşitler, pide ve lahmacun çeşitlerini de tercih edebilirsiniz.