Bozcaada Tenedos'a Hoşgeldiniz - 22.09.2017

Şarkılarımı Bozcaada’da yazmıyorum

Şarkılarımı Bozcaada’da yazmıyorum

Sanatçı Feridun Düzağaç, ‘Vestel Gururla Yerli’ Konserleri’nin konuğuydu.

Önceki Akşam Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde düzenlenen konserde Düzağaç, Biçare, Buralardan Gitme, Dipteyim Sondayım Depresyondayım, Bir Aşk Masalı, Lavinia gibi en sevilen şarkılarını davetlilerle birlikte söyledi. Nadas şarkısında yanlış bilinen bir bilgiye de açıklık getirdi. Nadas’ın klibini Bozcaada’da çektiklerini aktaran Düzağaç, “Hakkımda yanlış bilinen bilgilerdendir. Şarkı yazmak için Bozcaada’ya gittiğim yazar. Şarkılarımı yaşarken yazarım. Kendimi unutmak ve dinlenmek için giderim adaya.” dedi.

 “Tiyatro stili konserlerde kız istemeye giden çaresiz âşık gibi hissediyorum.” cümleleriyle başladığı konser 2 saat sürdü. Dikkat çeken, Düzağaç’ın seyirciyle diyaloğuydu. Gelen istekleri hemen hemen hiç geri çevirmedi. Öyle ki seyirci konsere ara verilmesinden yana değildi ve Düzağaç, “Hay hay biz de öyle düşünmüştük.” diyerek konsere devam etti. Finale yaklaşırken coşku arttı. Beni Bırakma şarkısı için, “Yolculuğumuzda çok kıymetli bu, çalacağımız şarkı beni daha çok şımartmıştı.” ifadelerini kullandı.

Arapsaçı, Estarabim, Yaz Dostum ve Tek Başına şarkılarıyla Erkin Koray, Barış Manço ve Fikret Kızılok gibi ustaları da yâd etti. Kızılok’un tek başına eserinin esin kaynağı olduğunu ve müzik yolculuğa katkı sunduğunu söyledi. Özdemir Asaf’ın şiirinden 1989’da bestelediği Lavinia şarkısının hikâyesini anlattı. Atıf Yılmaz’ın ‘Arkadaşım Şeytan’ filminin ardından beste yaptığını dile getiren Düzağaç, sonraki yıllarda başkasının yazdığını besteleme cesareti gösteremediğini belirtti. Konseri bitirirken sanatçının temennisi, “şarkı söylemekten utanmadınız nefes almaktan hicap duymadığımız zamanlarda görüşmek dileğiyle…” oldu.

kaynak: http://www.zaman.com.tr/magazin_sarkilarimi-bozcaadada-yazmiyorum_2340806.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. kellerKt diyor ki:

    It is the best time to make a few plans for the longer term and it’s time to be happy. I have learn this post and if I could I desire to recommend you few interesting issues or advice. Perhaps you can write next articles referring to this article. I desire to learn even more things about it!

BİR YORUM YAZ